AKTUALNOŚCI DLA KLASY Z DZIEĆMI 3 - 4 LATA

Witam wszystkie dzieci  w  naszej klasie! 

Życzę Wam wspaniałego roku szkolnego 2020/2021, pełnego uśmiechu, zdrowia i radosnej zabawy!

2/27/2021

Zrobiło się cieplej, pogoda sprzyja spacerom oraz zabawom na swieżym powietrzu. Na dzisiejszych zajęciach:

  • poznaliśmy nazwy pojazdów,  rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu sie w czasie przechodzenia przez ulicę, sygnalizacji świetlnej, używaniu kasku podczas jazdy  na rowerze, hulajnodze, wrotkach:
  • dzieci poznały literę "N, n" oraz wyrazy z literą "N" w nagłosie: noga, nos, nożyczki, niebieski, noc.  Zachęcam do  zabawy w domu w poszukiwanie innych przedmiotów rozpoczynających sie na literę "N"
  • ćwiczyliśmy motorykę ręki wycinając  poznaną literę "N".

Kliknij tutaj, aby zobaczyć  krótki filmik z naszych zajęć: https://gopro.com/v/lry7R498OyJaE

 Na zajęciach religii Siostra Kinga wprowadziła dzieci w tematykę Wielkiego Postu, rozmawiała z dziećmi o Krzyżu i jego znaczeniu. Wykonaliśmy  przepiękne krzyże, które dzieci powieszą w swoich domach na czas Wielkiego Postu.                     

Zapraszamy wszystkie  dzieci  w środy na godz. 19.00 do Bazyliki Św. Jacka  na Drogę Krzyżową .

02/13/2021               Walentynkowy Bal Karnawałowy

Wspólna zabawa przyniosła przedszkolakom wiele  radości! Dzieci przebrane w kolorowe, bajeczne stroje chętnie uczestniczyły w tańcach i zabawach. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz prezencików i karteczek walentynkowch !

 

Image
Image
Image
Image

01/30/2021

Dzień w piżamie to jeden z najbardziej ulubionych dni w polskiej szkole. Dzieci dumnie prezentowały swoje nocne stroje w piżamowej rewii mody.  Największą radość sprawiła jednak przedszkolakom bitwa na poduszki. Był to dzień pełen radosnych wrażeń i emocji. Dziękuję dzieciom za wspaniałą zabawę!

Zadanie domowe:

 1. Wykonaj ćwiczenia w folderze.
 2. Przynieś do szkoły drugą część podręcznika.
 3.  Ćwicz pisanie swojego imienia.

01/16/2021

Dziękuję dzieciom za wspaniałą i radosną atmosferę na zajęciach oraz piękną pracę. Był to dzień powtórki poznanych: literek, cyfr, kolorów, dni tygodnia oraz części ciała.  Przygotowujemy sie również  do występu dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Zadanie domowe:

 • 23 stycznia będziemy nagrywać występ dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo proszę, by wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Dziękuję!
 • Powtarzamy i utrwalamy  wierszyk:

  Kocham mocno babcię, dziadka!

  To nie żarty moi mili.

  Dzisiaj im życzenia składam,

  By sto latek jeszcze żyli!

 • Spiewamy w domu piosenkę pt."Koncert na 102" 

Image Image
 • Bardzo proszę , by dzieci przygotowały serduszka i przyniosły je do szkoły w sobotę 23 stycznia. Powiesimy je w naszej klasie. 

Od kilku lat  w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago  tworzymy kącik plastyczny, a w nim ŁAŃCUCH DOBRYCH SERC. Nie możemy się spotkać w tym roku by tworzyć go wspólnie, ale każdy może wykonać swoje serce w domu!

Zapraszamy do zabawy!

Z kartki białego lub kolorowego papieru wycinamy serce i dekorujemy w wybrany przez siebie sposób ( kredki, farby, pisaki, naklejki, wycinanki, technika mieszana). Podpisujemy z tyłu, robimy zdjęcie obu stron i wysyłamy je na adres: NaszTeatrChicago@gmail.com    

Z nadesłanych zdjęć powstanie film, który opublikujemy na naszych stronach i będziemy dzielić się nim z całym światem.

Gotowi? Zatem .... ZACZYNAMY i czekamy na wasze serduszka i zdjęcia!

Zdjęcia z poprzednich lat można zobaczyć na fejsbukowych stronach WOŚP Chicago oraz Warsztatów Teatralnych :

https://www.facebook.com/WOSPChicago

https://www.facebook.com/AgataPaleczny.WarsztatyTeatralne

sobota  16 stycznia w naszej klasie:

Śnieżnego i radosnego tygodnia!

01/09/2021

W ubiegłą sobotę na zajęciach w naszej przedszkolnej klasie było bardzo zimowo. Rozmawialiśmy

 • O Pani Zimie,
 • Jaka jest pogoda zimą?
 • Co robią zwierzęta zimą?
 • W co się ubieramy zimą?
 • Co dzieci lubią robić zimą?

Dzieci przyswajały nazewnictwo ubrań zimowych (czapka, szalik, rękawiczki, sweter, kurtka) oraz sprzętu do zabaw i sportów zimowych (narty, sanki, łyżwy, gogle).

Poznawaliśmy również literkę „Mm” na podstawie słów: mama, mrówka, mydło, motocykl, maska😃Piosenki przy których bawiliśmy się tego dnia w szkole można posłuchać w domu na YouTube. Zachęcam gorąco do śpiewania z dziećmi!

„Tupu , tup po śniegu” : https://www.youtube.com/watch?v=xWXs016_oZs

“Pingwinek”:  https://www.youtube.com/watch?v=0zNJmhjJCBY

“Ulepimy bałwana”:https://www.youtube.com/watch?v=2UQcPaF-Wfo

“Tańce połamańce” : https://www.youtube.com/watch?v=MG6iPAU2b0I

Na zadanie domowe proszę, wykonać ćwiczenia w folderze. Uczymy się także na pamięć wierszyka na Dzień Babci i Dziadka:

Kocham mocno babcię, dziadka!

To nie żarty moi mili.

Dzisiaj im życzenia składam,

By sto latek jeszcze żyli!

 Życzę przedszkolakom miłego i radosnego zimowego tygodnia!

12/19/2020

Kochani Rodzice!

Ślicznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu naszym dzieciom wspólnej Wigilii. Dziękuję za pyszne potrawy, słodkości, owoce, napoje i nakrycia na stoliki. Żałuję, że tego dnia nie mogliście być z nami w szkole, ale to dzięki Państwa pomocy dzieci przeżyły ten dzień we wspaniałej świątecznej atmosferze!🎄 Dziękuję za serdeczność, przepiękny prezent od całej klasy, życzenia świąteczne i podarunki. Jestem naprawdę wdzięczna za dar przebywania w tej wspaniałej grupie dzieci i rodziców. Życzę  wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych muzyki kolęd i cieplej rodzinnej atmosfery. Wesołych Świąt!    Merry Christmas!

12/05/2020

W sobotę 5 grudnia odwiedził naszą klasę Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.   Dzieci przygotowały się na spotkanie  z Mikołajem bardzo  starannie. Przedszkolaki udekorowały choinkę, śpiewały  piosenki, recytowały wierszyki.  Wszystkie dzieci z ogromną radością przeżywały  spotkanie ze Świętym Mikołajem!

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Image

Chciałam pięknie podziękować za przyniesione przez dzieci do szkoły masło. Dziękuję, że w tym trudnym okresie znaleźliście Państwo czas i chęci by nam pomóc! Nasza klasa uzbierała 11 opakowań masła. Dziękujemy!💕 Po powrocie do szkoły 5 grudnia na dzieci będzie czekać niespodzianka. W sobotę 28 listopada nie mamy zajęć.

Życzę wszystkim spokojnego, rodzinnego Święta Dziękczynienia!

Image

11/07/2020

Dzieci z grupy przedszkolnej wyjtkowo uroczyście świętowały Urodziny Biało- Czerwonej. Wspólnie  udekorowaliśmy klasę, uczyliśmy się o naszych symbolach narodowych oraz wydarzeniach historycznych naszej ojczyzny.  Nie zabrakło tańca i zabawy przy piosence "Jesteśmy Polką i Polakiem". Tego dnia wzięliśmy ronież udział w akcji "Szkoła do Hymnu".


10/31/2020

Naszą klasę odwiedziła dzisiaj Pani Jesień.  W sali pojawiły się jesienne ozdoby, a nasz gość zostawił nam kosz pełen jesiennych darów.  Uczyliśmy się ciekawostek o  życiu roślin i zwierząt jesienią. Dzieci wspaniale bawiły się z Panią Jesienią śpiewając i tańcząc.   

Zadanie domowe:

 1. W nadchodzącą sobotę 7 listopada będziemy świętować Urodziny Biało-Czerwonej. Proszę, by dzieci tego dnia przyszły ubrane do szkoły na biało-czerwono.  
 2. Pokoloruj grzybek  w folderze w swoim ulubionym kolorze.
 3. Wykonaj ćwiczenia w podręczniku na str.47

Życzę wszystkim ciepłego i pogodnego tygodnia! Zapraszam do obejrzenia filmiku z wizyty Pani Jesieni w naszej klasie.  


10/24/2020

  •  W NIEDZIELĘ 1 LISTOPADA NASZE SIOSTRY ZAPRASZAJĄ DZIECI W STROJACH ŚWIĘTYCH NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 9 RANO DO BAZYLIKI ŚW. JACKA. BĘDZIEMY WSPÓLNIE ŚWIĘTOWAĆ DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
  • Proszę pamiętać, że na mszę trzeba się wcześniej zapisać na stronie internetowej Bazyliki (sthyacinthbasilica.org)
  • Bardzo mi przykro, ale w związku z pandemią Covid 19, dzieci nie mogą przyjść do szkoły w strojach przebierańców 31 października. Proszę, by tego dnia dzieci ubrały się na zajęcia  w kolory jesienne.  
  • Na zadanie domowe:
   • ćwiczymy pisanie swojego imienia 
   • proszę, by dzieci pokolorowały aniołka i wszystkie kwadraty z literą Aa
   • uzupełniamy ćwiczenia w podręczniku na str. 35

10/17/2020

Ślicznie dziękuję dzieciom za wspaniały udział w naszych zajęciach i biało- czerwone stroje! Dwujęzyczni są naprawdę fantastyczni!

W najbliższą sobotę zaraz po lekcjach w Resurrection Hall odbędzie się spotkanie, które będzie dotyczyło dwujęzyczności i tzw. programu dual language w amerykańskich szkołach. Obecny będzie pan Konsul Piotr Semeniuk oraz pan Andrzej Cierkosz z NY z Fundacji Dobra Polska Szkoła. Serdecznie zapraszamy rodziców. Spotkanie będzie trwało 30 - 45 minut. 

Zapraszam do obejrzenia krótkich filmików z naszych sobotnich zajęć.Tak wyglądał nasz pierwszy miesiąc w polskiej szkole😃

 

10/10/2020

Temat dnia: Rośnie ze mną cały świat.

Praca domowa:

 1. Wykonaj ćwiczenia w podręczniku na str. 28-29.
 2. Wybierz się z rodzicami na spacer.  Zobacz jak pięknie zmieniają się dookoła kolory liści na drzewach.  Przyozdób swój listek w folderze dowolną techniką artystyczną.
 3. Proszę ćwicz pisanie swojego imienia.
 4. W sobotę 17 października świętujemy DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI. Proszę, by dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorach biało- czerwonych.

Życzę wszystkim słonecznego i radosnego tygodnia!

Ogromne brawa dla dzieci za piękne nauczenie się wierszyka na pamięć!

10/03/2020

Temat dnia: Każdy z nas jest inny.

Praca domowa:

 1. Wykonaj ćwiczenia w podręczniku na str. 22-23
 2. Pisz po śladzie (karta pracy w folderze).
 3. Wybierz się z rodzicami na spacer, rozejrzyj sie dookoła. Czy zaczęły zmieniać się kolory liści na drzewach? Może uda Ci się pozbierać kilka listków leżących na trawie.

Piosenka do pośpiewania: "Małe czerwone jabłuszko"

Tańczy pod drzewem i gruszką.
Za rączki się trzymają i wkoło obracają.
Za rączki się trzymają i wkoło obracają.

Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem i gruszką.
Jabłuszko podskakuje, a gruszka przytupuje.
Jabłuszko podskakuje, a gruszka przytupuje.

Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem i gruszką.
W rączki klaszcze jabłuszko
razem z dojrzałą gruszką.
W rączki klaszcze jabłuszko
razem z dojrzałą gruszką.

Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem i gruszką.
Biegną sobie dokoła, jabłuszko gruszkę woła.
Biegną sobie dokoła, jabłuszko gruszkę woła

 

 

09/26/2020  Brawo dla wszystkich przedszkolaków za pięknie odrobione zadania domowe!

Temat dnia: To jestem ja.

Każdy swoje imię ma

ty i ja , ty i ja.

Wszyscy  mnie tu dobrze znają

imię moje powtarzają.

Na dzisiejszych zajęciach:

 • dzieci poznawały nazewnictwo części ciała w języku polskim,
 • ćwiczyliśmy mimikę twarzy -robienie min smutnych, wesołych, złych, itp.
 • poznawawaliśmy podstawowe części garderoby dziecka,
 • uczyliśmy się liczyć w języku polskim do 10, liczyliśmy przedmioty w klasie.
 • poznawaliśmy nowe piosenki i zabawy ( zachęcam gorąco, by odnależć je na You Tube i pośpiewać w domu):
 • "Głowa, ramiona, kolana, pięty"
 •  "Moje rączki zniknęły" 
 • "Rączki klaszczą" https://www.youtube.com/watch?v=4S9HVyB5G1Q
 • "Rączki robią klap, klap, klap" https://www.youtube.com/watch?v=LEl5rLWcNoI

Zadanie domowe:

 1.  Pobaw się z rodzicami we wskazywanie i nazywanie podstawowych częśći ciała (głowa, czoło, uszy, nos, szyja, ręce, palec, brzuch,  plecy, nogi, kolano, stopy).
 2. Wykonaj ćwiczenia w podręczniku na str. 16-17.
 3. Pokoloruj obrazek, który znajdziesz w swoim folderze.
 4. Naucz sie wierszyka na pamięć:

"Niech wam słońce mocno świeci,

niech was lubią wszystkie dzieci!"

Życzę  wszystkim miłego, słonecznego jesiennego tygodnia!

Image

09/19/2020   Dziękuję za wspaniałą pracę i zabawę na zajęciach!

Zadanie domowe:

1. Proszę pamiętaj o przyniesieniu na zajęcia części I podręcznika " Maja uczy się i bawi".

2. Wykonaj ćwiczenia na str. 10-11 w podręczniku

3. Powtórz poznane na lekcji słówka: ołówek, gumka, kredki, nożyczki, farby, pędzel, miś, lalka, samochód, książka, piłka.

                                Życzę wszystkim słonecznego i radosnego tygodnia!

 KONTAKT

3640 W. Wolfram St.
Chicago, IL 60618

SPRAWDŹ DOJAZD

ZADZWOŃ

Informacje o szkole można uzyskać w biurze parafialnym, pod numerem telefonu 773 342 3636


ZADZWOŃ TERAZ