AKTUALNOŚCI DLA KLASY 7

NASZE MOTTO: ,,Ucz się polskiego u Wyszyńskiego'' jest ciągle żywe wśród nowych pokoleń polskich dzieci.

18 września 2021

Brawo dla Artura, Dominika, Kuby F., Artura, Blanki za aktywność na dzisiejszych lekcjach.

Geografia

Temat: Położenie Polski w Europie. (s.4-5 oraz 7 w podręczniku)

Praca domowa:

1. Naucz się informacji z dzisiejszej lekcji na podstawie materiałów wklejonych do zeszytu (kierunki geograficzne, sąsiedzi Polski). Zwróć uwagę na:
  • pisownię wielką i małą literą
  • pisownię wyrazów: wschód (bo wschodni), zachód (bo zachodni),
  • gramatykę (jaka? - wschodnia, jaki? - wschodni, jakie? - wschodnie)
  • zapis "na wschodzie", ale "w centrum"

Temat: Przepis na dobry dziennik. (s.27-32)

Praca domowa:

1. Wykonaj ćwiczenia w podręczniku: 9 s.126, 5 s.31, 6 s. 30.
  2. Naucz się dni tygodnia i nazw miesięcy (za tydzień będzie kartkówka).
  3. Przeczytaj tekst Anny Witowskiej "Z książką przez wieki" (podręcznik s. 194-195)
  4. Dla chętnych na 6: wykonaj zakładkę do książki na kartkach, które zostały dzisiaj rozdane.

Dobrego tygodnia! Do zobaczenia w sobotę!

11 września 2021

Witam Was serdecznie w klasie VII! Bardzo nam wszystkim brakowało dzisiaj w klasie Daniela,  Adasia        i Kuby.  Nie możemy się już doczekać, żeby Was zobaczyć w przyszłą sobotę.

Brawo dla Artura za przyniesienie zdjęć z wakacji!!! 🙂

Temat: Wspomnienia z wakacji.

Praca domowa:

1. Pamiętaj o przyniesieniu na następną lekcję książek i zeszytów do języka polskiego i geografii, jak również przyborów szkolnych: ołówka, długopisu, gumki, temperówki, kleju w sztyfcie, kolorowych kredek.

Dobrego tygodnia! Do zobaczenia w sobotę!

3640 W. Wolfram St.
Chicago, IL 60618

SPRAWDŹ DOJAZD

ZADZWOŃ